پنج شنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۰

مهمترین ابتکار امام خمینی(ره) جمهوری اسلامی است

روتیتر : حضرت آیت الله خامنه‌ای با بیان اینکه مهمترین ابتکار امام جمهوری اسلامی بود، فرمودند: این همان مردم سالاری دینی است که زیر عنوان جمهوری اسلامی رسمیت پیدا کرد.

به گزارش روتیتر و به نقل از مهر؛ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب صبح امروز (جمعه) به مناسبت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) از طریق پخش زنده تلویزیونی با مردم ایران سخن گفتند.

اهم فرمایشات رهبر انقلاب به شرح زیر است:

-ملت ایران امروز و تا آینده‌های دور به نگاهبانی از یاد و خاطره امام (ره) نیاز دارند.

-امام ابتکارات زیادی داشتند و مهمترین ابتکار امام جمهوری اسلامی بود. این همان مردم سالاری دینی است که زیر عنوان جمهوری اسلامی رسمیت پیدا کرد.

– از روز اولی که جمهوری اسلامی تشکیل شد؛ بدخواهان، دشمنان و کسانی که نمی‌توانند این پدیده عظیم را هضم کنند، در داخل و خارج کشور می‌گفتند جمهوری اسلامی تا یک سال دیگر نمی‌تواند باقی بماند و از بین خواهد رفت.

-بعد از رحلت امام، دوباره بدخواهان جان پیدا کردند و امید پیدا کردند و آرزوهای خود را به صورت پیشگویی تکرار کردند و همان حرف‌ها را بار دیگر گفتند.

-یک حزب فرسوده قدیمی و البته خیلی پرمدعا در سال ۶۹ یک بیانیه‌ای داد که در آن بیانیه اعلام کرد که جمهوری اسلامی در لبه پرتگاه است. یعنی یک تکان دیگر بخورد جمهوری اسلامی از بین رفته و ساقط شده است.

-چند سال بعد هم گروهی و دسته‌ای که متأسفانه مسئول هم بودند و جزو نمایندگان یکی از مجالس شورای اسلامی بودند، در نامه‌ای اعلام کردند که فرصتی اندک برای جمهوری اسلامی باقی مانده است.

-قبل از اینها و بعد از اینها هم افراد، اشخاص، گروه‌ها و دسته‌ها چه در داخل کشور و چه خارج از کشور، از این حرف‌ها می‌زدند. زیر سایه بیگانگان و دشمنان جمهوری اسلامی این حرف‌ها گفته می‌شد و در رادیوها پخش می‌شد و فروپاشی جمهوری اسلامی را به هم نوید می‌دادند و آرزوی خودشان را به صورت خبر و تحلیل به زبان می‌آوردند.

-آخرین بار همین دو سال پیش بود که یک مقام عالی رتبه آمریکایی با قاطعیت اعلام کرد که جمهوری اسلامی ۴۰ سالگی خود را نخواهد دید.

-کسانی که اینگونه پیش گویی‌ها را می‌کردند، نگاهشان به خیلی از انقلاب‌ها و نظام‌های برآمده از انقلاب‌ها همین بود، چون بسیاری از انقلاب‌ها چه در جنوب شرقی آسیا و چه در غرب آسیا و چه در آفریقا، مثلاً انقلاب کبیر فرانسه، چه حتی در اروپا، پس از سال‌های کوتاهی که به وجود آمده بودند از بین رفتند؛ یعنی شروع ذوق انگیز و پایان زهرآگینی داشتند.

– در ایران نهضت مشروطه با آن همه هیاهو به وجود آمد اما ۱۵ سال بعد از آنکه امضا شد و فرمان مشروطیت امضا شد، کسی مثل رضا خان با آن استبداد سیاه سرکار امد.

-امروز جمهوری اسلامی هم توسعه یافته‌تر از چهل سال پیش و هم پیشرفته‌تر و از همه جهت جلوتر است. این سوال پیش می‌آید که راز این ماندگاری و پیشرفت چیست؟ چرا جمهوری اسلامی با وجود این همه دشمنی به سرنوشت نظام‌ها و انقلاب‌های دیگر دچار نشد.

-راز ماندگاری جمهوری اسلامی، همراهی این دو کلمه با هم است؛ یعنی جمهوری و اسلامی، مردم و اسلام، جمهوری یعنی مردم، اسلامی هم یعنی اسلام و دین.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*