پنج شنبه, ۶ آبان , ۱۴۰۰

شورا و شهرداری هم قطار ریل خدمت به مردم اند

معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان کرج در آیین تکریم و معارفه شهرداران قدیم و جدید محمدشهر کرج ضمن تبیین اهمیت جایگاه و کارکرد شوراها و مدیریت شهری، پشت میز نشینی را منافی ماهیت اصلی خدمت در مدیریت شهری دانست و گفت: شهردار مدیر بحران منطقه است و باید بلحظه آماده حضور میدانی در سطح شهر باشد.صداقت، امانت داری و هنر جذب سرمایه گذار برای توسعه شهری از اصلی ترین مولفه های ارزیابی مدیران از سوی مسئولان ارشد استانی قلمداد می شود که فرماندار کرج بر ضرورت اهتمام بر اجرای آن تأکید کرد. 


به گزارش روتیتر و به نقل از روابط عمومی فرمانداری ویژه شهرستان کرج، غفور قاسم پور صبح چهارشنبه در آیین تکریم و معارفه شهرداران قدیم و جدید محمدشهرکرج،ضمن تبریک فرا رسیدن هفته دفاع مقدس و یادآوری جانفشانی های رزمندگان انقلاب اسلامی، با تکریم از خدمات شهردار سابق محمدشهر، آمدن ها و رفتن ها را در عرصه مدیریتی امری طبیعی  دانست و اظهار داشت: آنچه باقی می ماند ماهیت خدمت برای کسب رضایت خداوند است.

*کار در مدیریت شهری با پشت میزنشینی سنخیت ندارد/ شهردار مدیر بحران شهر است

وی با بیان اینکه همه ما در روز قیامت مدیون خون پاک شهدا هستیم افزود: باید پاسخگوی اعمال خود و نتایج اقداماتی که برجای میگذاریم باشیم.

فرماندار کرج در ادامه کار در حوزه مدیریت شهری و شهرداری را  فراگیر و گسترده و در عین حال منفک و وابسته به یکدیگر قلمداد کرد و ادامه داد: کار در شهرداری و مدیریت شهری از یکدیگر کاملاً متفاوت است؛ کار در شهرداری بسیار سخت و دشوار و در حوزه مدیریت شهری نیز پشت میزنشینی نیست.
وی مدیر شهری را یک مدیر بحران و آماده در صحنه توصیف کرد و افزود: شهردار مدیر بحر ان شهری است و باید هر لحظه در صحنه خدمت حضور میدانی داشته باشد.

*شورا و شهرداری هم قطار ریل خدمت به مردم

قاسم پور شهرداری و شورا را دو ریل از یک قطار برای خدمت به مردم توصیف کرد و ادامه داد:  شورا و شهرداری در کنار هم و هر یک وظایف خاص خود را دارند در این بین اگر هر کدام در حیطه اختیارات دیگری مداخله کند موجب آن می شود که قطار از ریل خود خارج شود و چالش هایی را نیز برای مدیریت شهری  به دنبال خواهد داشت.

 *قانون فصل الخطاب عملکرد شورا و شهرداری باشد

معاون استاندار بیان کرد: بنابراین انتظار می رود شوراها  به مردم متعهد باشد چرا که مردم قدرتمندترین پایگاه اجتماعی هستند و قانون شوراها باید فصل الخطاب عملکرد این حوزه قرار گیرد.
 وی افزود: فصل الخطاب شهردار هم قانونی شهرداری ها است و باید این مهم مورد توجه قرار بگیرد.

*باید امکانات را به سمت مردم بیاورید تا مردم به سمت امکانات شهرها مهاجرت نکنند

فرماندار کرج در ادامه به تبیین اهمیت و ضرورت ایجاد امکانات و خدمات شهری در هر منطقه تأکید و تصریح کرد: اگر بخواهیم شهری با نشاط و مبلمان زیبای شهری داشته باشیم باید امکانات را به سمت مردم ببریم نه آنکه مردم به سمت امکانات بیایند.

وی افزود: اگر روزی مردم به سمت امکانات شهری بیایند همین مهاجرت های شهرها را به روستاها را شاهد خواهیم بود که ماحصل آن نیز حاشیه نشینی و معضلات اجتماعی در شهرهای پیرامونی است.
قاسم پور جریان مهاجرت بی رویه به کلان شهرها را ناشی از فقدان امکانات و خدمات در حاشیه شهرها قلمداد کرد و ادامه داد: آثار مهاجرت متوجه شهرها و حوزه مدیریت شهری خواهد بود.

*شهردار موفق باید صادق و امانت دار باشد

فرماندار کرج در ادامه ویژگی های شهردار موفق را نیز اینگونه برشمرد و افزود: شهردار موفق شخصی است که صادق و امانت دار باشد و توانایی جذب سرمایه را نیز داشته باشد.

*شاه کلید توسعه شهر جذب سرمایه گذار است

وی توسعه شهری را در گرو حضور سرمایه گذاران دانست و گفت: توسعه شهری با جذب سرمایه گذاری محقق می شود و یکی از ملاک های ارزیابی شهرداران توسط فرمانداری که مورد تأکید جناب آقای دکتر شهبازی مقام محترم عالی دولت در استان نیز بوده است،همین مولفه ی جذب سرمایه گذار بخش خصوصی است.

قاسم پور ادامه داد: با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل هایی که در محمدشهر وجود دارد این امکان براحتی محقق خواهد شد و انتظار می رود شهردار جدید نیز در این راستا و در اجرای خدمات مناسب شهری به شهروندان جذب سرمایه گذار را در دستور کار قرار دهد چرا که موجب رضایتمندی عمومی  نیز خواهد بود. 

 فرماندار کرج  در ادامه احداث کمربندی جدید، مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز، توسعه سرانه فضای سبز، توجه به آسیب های اجتماعی، ارتقاء سرانه های فرهنگی و ورزشی را نیز از دغدغه ها و مطالبات جدی مردم این شهر برشمرد و افزود: ایجاد این خدمات باید مورد توجه مدیریت شهری قرار بگیرد.

معاون استاندار افزود: در این راستا ما هم بعنوان نماینده عالی دولت در شهرستان با تمام توان و قوا در خدمت به شما و مردم این منطقه خواهیم بود تا با برنامه ریزی مدون و منسجم نسبت به حل مشکلات اقدامات اساسی و گام های موثری برداریم.

وی افزود: وظیفه خودم می دانم که از خدمات صادقانه و دلسوزانه جناب آقای سعید صفری شهردار سابق محمدشهر نیز که در طول این مدت در شهر خدمت نمودند تقدیر و تشکر نمایم، انصافاً ایشان را نزدیک به ۳۰ سال است که می شناسم و مدیر توانمند، کاربلد و پاکدستی هستند و هر جایی هم که بوده اند منشاء خیر و برکت بوده و تحول خوبی در منطقه ایجاد کرده اند.
قاسم پور گفت: برای ایشان نیز در سمت های جدید آرزوی توفیق و سرافرازی دارم.

وی افزود: برای آقای حسن زاده شهردار جدید محمدشهر نیز عرض تبریک دارم،از ایشان نیز شناخت خوبی دارم و می دانم که از مدیران پای کار، وقت گذار و جهادی هستند؛ ضمن اینکه شناخت خوبی هم از جنوب شهرستان کرج و شهرهای ماهدشت، مشکین دشت و.. دارند و در  محمدشهر نیز سالیان سال بعنوان شهردار و معاون شهردار خدمت کرده اند برای ایشان هم آرزوی توفیق داریم و امیدواریم با وفاق و همدلی در این شهر بتوانند خدمات و گام های موثری برای مردم بردارند.

در این آیین از خدمات سعید صفری تقدیر و مهرداد حسن زاده پس از معارفه بعنوان شهردار جدید محمدشهر کار خود را بطور رسمی آغاز نمود. 

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*