شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰

شهرداری کرج به کمک رسانه‌هایی که منصفانه و صادقانه بنویسند نیاز دارد

شهردار کرج با تأکید بر اهمیت رسانه در پیشبرد اهداف مدیریت شهری، گفت: رسانه‌ای که خوب، منصفانه و صادقانه بنویسد می‌تواند بزرگترین کمک را به پیشبرد اهداف شهرداری داشته باشد.

به گزارش روتیتر: مصطفی سعیدی سیرایی با حضور در دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه البرز، با اشاره به اهمیت رسانه در پیشبرد برنامه‌های مدیریت شهری و خدمت به شهروندان، گفت: یکی از مهمترین برنامه‌هایی که در این دوره برای شهرداری کرج در نظر گرفته‌ایم واقعی کردن بودجه شهر است و در این راه، رسانه‌ای که خوب، منصفانه و صادقانه بنویسد می‌تواند بزرگترین کمک را به پیشبرد این هدف داشته باشد.

وی با اشاره به آمادگی مدیریت شهری کرج برای کمک گرفتن از مجموعه جهاد دانشگاهی البرز هم اشاره و اعلام کرد: جهاد دانشگاهی با برخورداری از مرکز افکارسنجی می‌تواند با انجام طرح‌های نظرسنجی از شهروندان ما را نسبت به خواسته‌های مردم و نیازهای شهر مطلع کند. نظرسنجی و افکارسنجی یکی از نیازهای مهم در برنامه‌ریزی‌های آینده است.

وی افزود: یکی دیگر از موضوعات مهمی که در مدیریت شهری کرج باید به آن توجه شود بحث مشکلات اجتماعی و فرهنگی و مسائل خانواده است که متأسفانه تحت تأثیر تهاجم فرهنگی قرار گرفته است و با توجه به برخورداری جهاد دانشگاهی از گروه‌های پژوهشی در حوزه مسائل اجتماعی و خانواده، آمادگی داریم از این ظرفیت جهاد دانشگاهی استفاده کنیم.

وی درباره فعالیت جهاد دانشگاهی در حوزه مناظرات و کرسی‌های آزاداندیشی در دانشگاه‌ها هم گفت: اینکه فضایی ایجاد شود که در آن مسائل مختلف براساس انصاف، صداقت و شفافیت مورد بحث قرار گیرد و مسئولان و مدیران شهری و استانی در دانشگاه‌ها حضور پیدا کنند می‌تواند اثر مثبت قابل توجهی داشته باشد.

شهردار کرج در خصوص راه‌اندازی بازارچه مشاغل خانگی در البرز هم گفت: راه اندازی این بازارچه از جمله کارهای خوبی بوده که در شهرداری انجام شده است و جزو کارهای بوده که من به آن اعتقاد دارم. اگر فضاهایی در مناطق کم برخوردارتر هم ایجاد و محصولات مشاغل خانگی در آن عرضه شود از آن حمایت خواهم کرد.

وی افزود: در بحث فرهنگ‌سازی برای تفکیک زباله در حوزه پسماند هم جهاد دانشگاهی می‌تواند به شهرداری کمک کند.

سعیدی سیرایی با بیان اینکه آماده همکاری کامل با جهاد دانشگاهی هستیم، خاطرنشان کرد: در حوزه اقتصادی هم با توجه به اینکه یکی از مهمترین حوزه‌ها حوزه اقتصادی است و در بخش تامین منابع مالی با مشکلاتی مواجه هستیم؛ اگر جهاد دانشگاهی بتواند طرح‌های پژوهشی نو برای تأمین مالی ارائه دهد از آن استقبال می‌کنیم.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*