چهارشنبه, ۶ بهمن , ۱۴۰۰

رهاسازی ٢.۵میلیون متر مکعب آب برای احیای تالاب کانی برازان مهاباد

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به همکاری خوب کشاورزان پایاب سد مهاباد در انجام لایروبی رودخانه ها و انهار شهرستان گفت: در ماههای آتی با پیگیری تامین ماشین آلات مناسب لایروبی مجاری آبی و زهکش ها با سرعت بیشتری انجام خواهد شد.

یاسر رهبر دین امروز ۳ آذرماه در نشست شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق استان که با حضور نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی و فرماندار این شهرستان برگزار شد، ضمن تاکید به کاهش آب دشت مهاباد بر تعیین تکلیف چاههای غیرمجاز تاکید کرد و این امر را برای مدیریت آب در بخش کشاورزی حائز اهمیت شمرد.

وی با اشاره به رهاسازی حدود ٢.۵ میلیون متر مکعب آب در پاییز سال آبی جاری جهت احیای تالاب کانی برازان افزود: در صورت بارشهای مناسب در ماههای آتی و ورودی های خوب به مخزن سد مهاباد در سال آبی جاری همچنان برای تالاب کانی برازان و هم برای احیای تالاب قوپی باباعلی رهاسازی انجام خواهد شد.

رهبردین در خصوص تخصیص آب برای بخش صنعت گفت: در راستای حمایت از صنایع و اشتغال زایی طی دو سال گذشته ۲۴۰ مجوز برای بخش صنعت تخصیص داده شده است که این امر منجر به اشتغال پایدار مردم منطقه خواهد شد.

وی افزود: در خصوص اختصاص آب به بخش صنعت شهرستان تمامی درخواستها منجر به دریافت مجوز می شود و برای هر صنعتی سریعا تامین آب صورت می گیرد. 

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای آذربایجان غربی با اشاره به موضوع گردشگری در سد مهاباد گفت: این امر در شهرستان اورمیه و اراضی پایین دست سد شهرچای در حال آغاز می باشد و در شهرستان مهاباد نیز تا چند ماه آینده با انجام تشریفات فراخوان جذب و انتخاب سرمایه گذار بومی شهرستان، بخش پایین دست سد به صورت ۲۰ ساله به سرمایه گذار واگذار میگردد که این امر نقش مهمی در راستای جذب گردشگر خواهد داشت. 

به گزارش ایسنا، آزاد سازی حریم رودخانه‌ی مهاباد ، ممنوعیت صید و صیادی از سد مهاباد، اصلاح دریچه های تحتانی سد مهاباد و حل مشکلات پساب روستایی از دیگر موارد مورد طرح و تصمیم گیری در این نشست بود.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*