شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱

خیز امیکرون در سایه عادی انگاری

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زاهدان گفت: با توجه به عادی انگاری مردم نسبت به رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پوشش پایین واکسیناسیون کووید -۱۹، نگرانی از خیز سویه جدید امیکرون وجود دارد.

به گزارش روتیتر: دکتر سید مهدی طباطبایی افزود: در حال حاضر شاهد افزایش امیکرون در دنیا و کشور هستیم. تاکنون بیش از ۲ هزار مورد ابتلاء به امیکرون در کشور شناسایی شده است و پیش بینی می شود امیکرون بسرعت جایگزین سویه دلتا گردد.

وی با اشاره به این موضوع که در حال حاضر ۵۰ درصد موارد مثبت، سویه امیکرون  هستند، افزود:تاکنون در شهرستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان ۹۶ مورد ابتلاء به امیکرون شناسایی شده است که می تواند شیوع انفجاری بیماری را به دنبال داشته باشد.

وی گفت: با توجه به افزایش موارد امیکرون در کشور و گزارش موارد فوت ناشی از امیکرون، نیاز است هم استانی های عزیز نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.

وی افزود: در ستاد ملی مقابله با کرونا، واکسیناسیون گروه سنی ۵ تا ۱۱ سال مصوب شد و پس از ابلاغ به دانشگاه های علوم پزشکی به صورت پلکانی و با رضایت والدین آغاز  می شود.

دکتر طباطبایی راهکار اساسی مقابله با کرونا را افزایش پوشش واکسیناسیون کووید-۱۹ و رعایت دستورالعمل های بهداشتی عنوان کرد و افزود: در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، پوشش تزریق یک نوبت واکسن کرونا در جمعیت بالای ۱۵سال  78 درصد است و بیش از ۶۰ درصد نوبت دوم را تزریق کردند و پوشش واکسیناسیون در دوز سوم به ۱۱ درصد رسیده است.

وی با تاکید بر رعایت دستوالعمل های بهداشتی گفت:  استفاده از ماسک پارچه ای خطر انتقال امیکرون وجود دارد، لذا افراد حتما از ماسک سه لایه جراحی استفاده نمایند و از حضور در اجتماعات خودداری نمایند.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*