شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱

غرب می‌کوشد اشتباهاتش در اقتصاد را به گردن روسیه بیندازد/ ملی کردن اموال مسکو شمشیر دو لبه است

رییس جمهور روسیه امروز در سخنانی اعلام کرد: غرب می‌کوشد اشتباهاتش در سیاست اقتصادی را به گردن روسیه بیندازد.

به گزارش روتیتر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «ولادیمیر پوتین» رییس جمهور روسیه امروز در سخنانی اعلام کرد: وضعیت در بخش انرژی از جمله به دلیل فشار بر گازپروم رو به وخامت است.

رییس جمهور روسیه در این باره گفت: وضعیت در بازار جهانی مواد غذایی اخیراً به دلیل اشتباهات غرب و اعمال تحریم ها دچار وخامت شده است. غرب در تلاش است اشتباهات خود در سیاست اقتصادی را به گردن روسیه بیندازد.

«ولادیمیر پوتین» اضافه کرد: همانطور که می دانید، وضعیت بازار جهانی مواد غذایی طی ۲ سال گذشته به نحو محسوسی پیچیده‌ تر شده است. اشتباهات در سیاست های اقتصادی، انرژی و مواد غذایی کشورهای توسعه یافته ۲ سال پیش منجر به افزایش شدید قیمت مواد غذایی در سراسر جهان شد و وضعیت تنها در هفته های اخیر بدتر شده است.

رئیس جمهور تصریح کرد: وضعیت در بخش انرژی در نتیجه اقدامات ظالمانه از جمله فشارهای اداری بر شرکت گازپروم ما در برخی کشورهای اروپایی رو به وخامت است و مسبب هیچیک از این مشکلات، مسکو نیست.

وی خاطر نشان کرد: کشورهای غربی سعی می کنند مشکلات در بخش انرژی خود را با سعی در ملی کردن اموال مسکو به خرج روسیه حل و فصل کنند؛ البته نباید فراموش کنیم که این موضوع یک سلاح دو لبه است.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*