شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱

تقاطع ماهان به پاسِ تکریم بصیرت و روحیه انقلابی مردم کرج «زیرگذر ۹ دی» نامگذاری شد

همزمان با سوم خرداد و سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور مسئولان شهری واستانی تقاطع غیرهمسطح ۹ دی در هسته مرکزی شهر کرج به بهره برداری رسید.

به گزارش روتیتر ، به دلیل وقوع پدیده گرد وغبار و با تصمیم مسئولان شهری مراسم افتتاحیه رسمی برگزار نشد و تنها با حضور استاندار و مسئولان مدیریت شهری روبان افتتاح این پروژه عصر امروز سه شنبه بریده شد و این تقاطع به سرعت زیر بار ترافیک رفت.

شهردار کرج در حاشیه این مراسم گفت : زیرگذر ماهان – آزادی محصول روحیه جهادی شورا و شهرداری در جهت آبادانی شهری است.

مصطفی سعیدی اظهار کرد: اولین قرارداد این پروژه در سال ۹۸ منعقد شد ولی به دلایلی تغییرات اعمال شده در طرح مصوب، عملیات عمرانی آن از اواخر سال ۹۹ آغاز و پیش از روی کار آمدن مدیریت شهری جدید در سال ۱۴۰۰، حدود ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت.

وی ادامه داد: طی چند ماه گذشته اهتمام جدی‌ای برای تکمیل این زیرگذر که نقش به سزایی در کاهش ترافیک خیابان شهید بهشتی دارد، صورت گرفت و خوشبختانه امروز شاهد بهره برداری از آن هستیم.

وی با بیان اینکه افتتاح زیرگذر ماهان_ آزادی شروع بهره برداری از پروژه‌های نیمه تمام شهری در سال ۱۴۰۱ است، تاکید کرد: بعد از این پروژه، ۱.۷ کیلومتر از فاز سوم کنار گذر مهرشهر تا پایان خرداد  به بهره برداری می‌رسد.

9879

شهردار کرج اضافه کرد: هفته آینده نیز هر یک روز در میان بهره برداری از یک پارک از جمله پارک ترافیک و خلج آباد در دستور کار شهرداری قرار دارد.

وی گفت: امیدواریم با حمایت شورای شهر تا پایان سال شاهد اتفاقات خوبی در حوزه‌های فرهنگی، عمرانی، اجتماعی و … شهر باشیم و از این طریق یک گام به جلب رضایت شهروندان نزدیک تر شویم.

کاهش قابل ملاحظه ترافیک در مرکز شهر کرج

معاون فنی و عمرانی شهرداری کرج نیز در حاشیه افتتاح این پروژه عمرانی ترافیکی مهم کرج در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه خیابان شهید بهشتی به‌عنوان ستون فقرات حرکت شرقی- غربی بار ترافیکی سنگینی را تحمل می‌کرد، گفت: احداث تقاطع غیر هم‌سطح ۹ دی در کاهش بار ترافیکی این خیابان نقش مؤثری دارد.

محمدرضا احمدی‌نژاد به تشریح اقدامات مدیریت شهری در احداث پروژه تقاطع بلوار ماهان با بلوار آزادی پرداخت و افزود: این پروژه در سال ۹۹ بر اساس طرح جامع حمل‌ونقل ترافیک تعریف و اجرا شد.

وی توضیح داد: عملیات ساخت این پروژه به‌صورت روگذر شرقی- غربی پیش‌بینی‌شده بود ولی بر اساس تصمیم‌گیری‌هایی در زمان آغاز فعالیت پروژه اخذ شد، این پروژه به زیرگذر تغییر طرح پیدا کرد.

معاون فنی عمرانی شهرداری کرج بابیان اینکه احداث زیرگذر ۹ دی، مسیر کریدور غربی – شرقی را که پیش‌ از این به خیابان شهید بهشتی محدود بود، تسهیل می‌کند، عنوان کرد: این زیرگذر، تراکم قابل‌ملاحظه‌ای از ترافیک خیابان شهید بهشتی را کاهش می‌دهد.

احمدی‌نژاد اضافه کرد: درواقع زیرگذر ۹ دی، از بلوار خوارزمی تا میدان جمهوری به‌عنوان مسیری جایگزین برای خیابان شهید بهشتی قسمت شمالی شهر را از تنگنای ترافیکی خارج می‌کند.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*