شنبه, ۴ خرداد , ۱۳۹۸

کارت اعتباری مصالح در مرحله نهایی/لزوم سرعت بخشیدن به ساخت مسکن

روتیتر: وزیر راه و شهرسازی با تأکید بر اهمیت مشوق‌ها برای عرضه زمین به‌منظور ساخت مسکن، گفت: کارت اعتباری مصالح در حال نهایی شدن است.

به گزارش روتیتر: محمد اسلامی صبح پنجشنبه در سفری یک‌روزه به استان البرز در حاشیه بازدید از پروژه قطار برقی کرج – هشتگرد، در جمع خبرنگاران از این پروژه به‌عنوان یک پروژه متفاوت یادکرد که در دستور کار قرارگرفته و گفت: آزادسازی مسیر و امکانات فنی که برای این پروژه در نظر گرفته شد باعث شد زمان بیشتری به طول انجامد ولی کار کیفی خوبی در این پروژه صورت گرفته است.

پیشرفت فیزیکی پروژه متروی هشتگرد ۷۷ است

وی پیشرفت فیزیکی پروژه متروی هشتگرد را بیش از ۷۷ درصد اعلام کرد و گفت: تجهیزات و امکانات تقریباً تأمین‌شده و در اختیار پیمانکار قرارگرفته است، با تزریق نقدینگی این اطمینان را می‌دهیم تا اواسط تابستان بهره‌برداری شود.

وزیر راه و شهرسازی به مردم اطمینان داد در این پروژه توقفی وجود ندارد همچنین اراده مسئولان استانی و ملی بر این است که این پروژه در کوتاه‌ترین زمان ممکن به بهره‌برداری برسد.

باند دوم راه‌آهن کرج – قزوین در حال تکمیل

اسلامی در بخش دیگری به احداث باند دوم راه‌آهن کرج – قزوین اشاره کرد که در حال تکمیل است و گفت: امیدواریم قطار حومه‌ای در این منطقه راه‌اندازی شود تا مسافران قزوین به‌صورت سریع‌السیر به تهران رفت‌وآمد کنند.

وی با تأکید بر اینکه همه تلاش‌ها معطوف به کاهش ترافیک اتوبان کرج – قزوین است، گفت: تلاش می‌کنیم تا مردم سفری ایمن و راحت به تهران داشته باشند.

وزیر راه و شهرسازی در ادامه به آخرین وضعیت جاده طالقان – هشتگرد – تهران اشاره کرد و گفت: موانع این پروژه برطرف شده است امیدواریم سال آینده این پروژه نیز افتتاح شود.

یکی از تأکیدات جدی ما جریان سازی برای سرعت بخشیدن به ساخت و عرضه مسکن است اسلامی بابیان اینکه منطقه البرز یکی از مناطق نفیس کشور است، گفت: این منطقه به لحاظ گردشگری منحصربه‌فرد است امیدواریم راه‌های دسترسی به این منطقه در کوتاه‌ترین زمان ممکن تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم راه‌اندازی جاده طالقان آغاز تخریب این منطقه بکر نباشد، گفت: امیدواریم طبیعت طالقان برای نسل‌های آینده حفظ شود.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص وام مسکن نیز گفت: یکی از تأکیدات جدی ما جریان سازی برای سرعت بخشیدن به ساخت و عرضه مسکن است. افزایش تسهیلاتی که به سازندگان داده می‌شد در شورای پول و اعتبار به تصویب رسیده است که قابلیت انتقال به خریداران را دارد.

اسلامی با تأکید بر اهمیت مشوق‌ها برای عرضه زمین به‌منظور ساخت مسکن، گفت: کارت اعتباری مصالح در حال نهایی شدن است، این سه آیتم به‌عنوان شتاب‌دهنده برای ساخت مسکن به‌ویژه برای اقشار کم‌درآمد در نظر گرفته‌شده است.

وی اضافه کرد: اطمینان داریم این اقدام کفایت می‌کند و تورم‌زا نیست همچنین قیمت مسکن را متناسب با وضعیت اقتصادی حفظ کند.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*