جمعه, ۹ خرداد , ۱۳۹۹

آب هست، مدیریت نیست!

روتیتر: معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری نظرآباد اصلی‌ترین مشکل آب را سوء مصرف و عدم استفاده بهینه عنوان کرد.

به گزارش روتیتر: میلاد مرادنیا در خصوص مساله آب در استان البرز به ویژه در شهرستان نظرآباد، با تاکید بر اینکه مشکل کمبود آب وجود نداشته و عمده معضل عدم استفاده بهینه است، اظهار کرد: محیط زیست و خصوصاً آب یکی از مهمترین مسائل در شهرستان نظرآباد است که اصلی‌ترین راه حل ارائه ایده‌های جدید و برنامه‌ریزی جهت بهره برداری درست از آن، در عین پرهیز از روش‌های سنتی است.

وی در خصوص مسیر توسعه نظرآباد گفت: به عقیده بنده و طبق مطالعات انجام شده مسیر توسعه شهرستان نظرآباد از کشت گلخانه‌ای و آبیاری قطره‌ای در حوزه کشاورزی، رونق صنعت، گردشگری و اعتماد اجتماعی حاصل می‌شود.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری با اشاره به نحوه مصرف آب در این شهرستان تشریح کرد: ۱۰۰درصد آب شرب و بیش از ۹۵ درصد از آب کشاورزی و صنعت در شهرستان نظرآباد از چاه تامین می‌شود.

این مسئول افزود: همچنین این شهرستان مجموعاً دارای ۱۲۰۰حلقه چاه غیرمجاز و ۶۰۰ حلقه چاه فاقد پروانه بوده و چاه‎های مجاز بخش کشاورزی حدوداً ۴۶۰ حلقه، صعنت و خدمات ۲۰۰ حلقه و آب شرب ۸۰ حلقه چاه است.

مرادنیا در ادامه یادآور شد: افزایش بی رویه برداشت از آبخوان اثرات و تبعات جبران ناپذیری بر مخازن و منابع آبی شهرستان همچون فرونشست زمین و… خواهد گذاشت و این مهم زنگ هشداری است تا هرچه سریعتر با همت همگانی در مسیر توسعه نظرآباد که در بخش کشاورزی کشت گلخانه‌ای و آبیاری قطره‌ای را شامل می‌شود؛ گام برداریم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در جهت مقابله با سوء مصرف و کنترل استفاده از ذخایر آبی طی سال گذشته تعداد ۱۹۷چاه غیرمجاز در بخش‌های مختلف انسداد و پلمب و ۱۱میلیون متر مکعب آب در شهرستان نظرآباد ذخیره شده که در سال جاری نیز این روال ادامه دارد.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*