سه شنبه, ۲۴ فروردین , ۱۴۰۰

طرح پیشگیری از سرقت خودرو در البرز تدوین شد

روتیتر: دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم البرز گفت: طرح پیشگیری از سرقت خودرو و وسایل داخلی آن به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان تدوین و منتشر شد.

به گزارش روتیتر: جعفر داراب خانی صبح چهارشنبه در شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز اظهار کرد: با توجه به ضرورت برنامه‌ریزی و اقدام برای کنترل و کاهش جرایم به ویژه جرم سرقت، انجام طرح تحقیقاتی پیشگیری از سرقت خودرو و وسایل داخلی آن در دستور کار این معاونت قرار گرفت.

وی افزود: در گام نخست با دعوت از نمایندگان ارشد دستگاه‌های مربوطه و تبادل اطلاعات، وضعیت استان البرز در بروز و ظهور جرم سرقت تحلیل و بررسی شد و سپس آمار و اطلاعات مربوط به این جرم، تجمیع و آنالیز گردید.

دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم استان البرز گفت: طرح فوق شامل بیان مسئله، آسیب‌شناسی پدیده سرقت خودرو و وسایل داخلی آن و تقسیم وظایف دستگاه‌های اجرایی، انتظامی، نظامی و امنیتی و مراجع خدمات‌رسان برای پیشگیری از این جرم است.

وی افزود: با دستور رئیس‌کل دادگستری استان البرز، طرح موصوف در اختیار مدیران دستگاه‌های ذی‌ربط برای بهره‌برداری و اجرا قرار گرفته که نتایج اجرای آن متعاقباً اعلام می‌شود.

معاون قضائی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان البرز خاطرنشان کرد: سرقت خودرو، لوازم و محتویات داخل خودرو، از جرایم علیه اموال است که در مقایسه با سایر سرقت‌ها، دارای فراوانی زیادی بوده و نرخ بالای وقوع این جرم، احساس امنیت شهروندان را کاهش می‌دهد که اجرای طرح “پیشگیری از سرقت خودرو و وسایل داخلی آن”، تا حصول نتیجه قطعی و نهایی، با جدّیت توسط این معاونت پیگیری می‌شود.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*