شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱

استاندار البرز: کشت‌های گلخانه‌ای در البرز حمایت می‌شود

استاندار البرز با بیان اینکه تقویت بسترهای کشت و به ویژه کشت گلخانه ای در استان علاوه بر درآمدزایی و نهایت بهره وری، اشتغال فراوانی را نیز همراه  دارد، گفت: از کشاورزان برای راه‌اندازی کشت گلخانه‌ای در البرز به صورت ویژه حمایت می‌شود.

به گزارش روتیتر : مجتبی عبداللهی امروز در جلسه ستاد هماهنگی خرید تضمینی غلات و کلزا که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با بیان اینکه البرز از ظرفیت‌های کم نظیری در حوزه کشاورزی برخوردار است، اظهار داشت: باید تدابیری اتخاذ شود که نمایشگاه دائمی گل و گیاه در استان برپا شود.ضرورت دارد که با توجه به ظرفیت‌های هر فصل در استان، نمایشگاه‌های فصلی نیز در حوزه کشاورزی داشته باشیم.

استاندار البرز با بیان اینکه در حال حاضر محصولات کشاورزی استان به سایر کشورها صادرات می‌شود بیان کرد: این استان ظرفیت راه‌اندازی پایانه صادرات گل و گیاه را دارد بنابراین باید در این رابطه بررسی‌های لازم صورت گیرد.

بیشتر بخوانید

 عبدالهی با اشاره به اینکه تقویت بسترهای کشت و به ویژه کشت گلخانه‌ای در استان علاوه بر درآمدزایی و نهایت بهره‌وری، اشتغال فراوانی را نیز همراه  دارد، گفت: جهاد کشاورزی استان باید با برنامه ریزی ویژه، نسبت به تشریح مزایای کشت گلخانه‌ای و ترغیب کشاورزی برای این امر اقدام کند.

وی با اشاره به اینکه باید افراد دارای تحصیلات مرتبط کشاورزی برای ایجاد بسترهای کشت گلخانه‌ای حمایت شوند، ادامه داد:  جهاد کشاورزی باید به صورت گسترده در راستای ارائه مشاوره به علاقمندان فعالیت در حوزه کشاورزی اقدام کند.

استاندار البرز گفت: اعطای تسهیلات بانکی با سود کم می تواند مشوق بسیار خوبی برای کشاورزان باشد تا شیوه کار خود را از کشت سنتی به گلخانه ای تغییر دهند. اراضی کشاورزی با آبیاری غرقابی باید نوع فعالیت خود را تغییر دهند و هر چه سریع‌تر به سمت کشت‌های دانش بنیان حرکت کنند.

عبداللهی گفت: یکی از عوامل موثر در بازگشت روستاییان و مانایی جمعیت در روستاها، توسعه کشت گلخانه‌ای است و از این رو باید روستاییان متقاضی کشت گلخانه‌ای را مورد حمایت ویژه قرار دهیم.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*