جمعه, ۱۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰

بیش از یک میلیون البرزی در طرح شهید سلیمانی غربالگری شدند

روتیتر: معاون هماهنگ‌کننده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت: بیش از یک میلیون در این استان در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی برای پایش بیماری کرونا غربالگری شدند.

به گزارش روتیتر: ولی‌الله شادمان در خصوص اجرای طرح شهید سلیمانی و حوزه عملکرد سپاه در همکاری با این طرح اظهار کرد: طرح شهید سلیمانی به صورت محله‌محور برای مقابله با ویروس کرونا و عواقب ناشی از آن با همکاری وزارت بهداشت و سازمان بسیج شروع به فعالیت کرد و دفاع زیستی را به دفاع مقدس پیوند زد.

وی در خصوص اقدامات متعدد این طرح از سوی سپاه استان البرز بیان کرد: در این طرح با به‌کارگیری ۴ هزار و ۲۳۵ نفر بسیجی در قالب ۲ هزار و ۴۰۰ گروه جهادی در حوزه‌های نظارتی، مراقبتی، حمایتی، ره‌گیری و مراقبت اقدامات مختلفی صورت گرفت.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز تصریح کرد: در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با زیر پوشش قرار دادن یک میلیون و ۱۴۴ هزار و ۸۶۰ نفر از جمعیت استان البرز با مراجعه به درب منازل و غربالگری مبتلایان به ویروس کرونا، اقدامات حمایتی، معیشتی و درمانی انجام شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین در این طرح با به‌کارگیری ۱۲۰ نفر در امر تغسیل و تدفین اموات کرونایی ایفای نقش صورت گرفت.

راه‌اندازی پویش هر خانه یک پایگاه سلامت

وی در خصوص اقدامات دیگر سپاه البرز در قالب طرح شهید سلیمانی گفت: راه‌اندازی پویش هر خانه یک پایگاه سلامت و سلیمانی‌ها در بستر فضای مجازی صورت گرفت.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز با اشاره به تجلیل از کادر درمان به منظور ایجاد انرژی و انگیزه به این قشر فداکار و خانواده‌های شهدای مدافع سلامت، اظهار کرد: همچنین برگزاری مراسم درگذشتگان کرونایی که یک سال نتوانستند مراسم برگزار کنند با همکاری مساجد در زمانی که امکان برگزاری مراسم بود؟ این امر محقق شد.

وی بیان کرد: در ادامه طرح در گام پنجم برای کمک به کادر درمان با همکاری تمام خیرین، گروهای جهادی، نیروهای داوطلب مردمی و بسیجی در مقابله با ویروس کرونا اعلام آمادگی کردیم.

شادمان با بیان اینکه با تمام ظرفیت سپاه و بسیج بی‌هیچ منتی در خدمت مردم هستیم، تصریح کرد: بر خود، وظیفه و شرع انقلابی می‌دانیم، در صحنه خواهیم بود؛ به امید اینکه با استمداد از روح بلند مردمی و جهادی حاج قاسم سلیمانی که به عنوان یک مکتب است، بتوانیم این بحران را مهار کنیم.

وی خاطرنشان کرد: در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی ۹۶۱ نفر در قالب تیم‌های رصد و شناسایی تشکیل شدند که با مراجعه به درب منازل غربالگری و مبتلایان را شناسایی‌شده به مراکز بهداشت و شبکه‌های بهداشت معرفی کردند.

مشارکت از ۱۲۰ هزار البرز به عنوان سفیر سلامت

معاون هماهنگ‌کننده سپاه امام حسن مجتبی (ع) استان البرز گفت: با به‌کارگیری ۵۳۵ تیم حمایتی و ۵۰۸ تیم نظارتی کار نظارت بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حمایت از مبتلایان انجام شد.

وی با بیان اینکه ۵۷ تیم پزشک، پرستار و بهیار در قالب طرح شهید سلیمانی به‌کارگیری شد، اظهار کرد: همچنین ۱۲۰ هزار و ۶۹۰ نفر از مردم و سرپرست خانواده‌ها به عنوان سفیر سلامت در این طرح مشارکت داشتند.

شادمان متذکر شد: ۱۲۰ پزشک، ۴۵۶ پرستار و ۲۸۸ بهورز برای مهار ویروس کرونا در این طرح مشارکت داشتند.

loading...

نظرتان را بگویید

ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد


*